Nuotrauka: iš viešų šaltinių
„hulahoop” yra puiki priemonė pilvo, nugaros ir šlaunų raumenims mankštinti.
Hula hoop arba lankas yra populiari treniruoklių priemonė, tačiau vyrauja nuomonė, kad ji gali būti kenksminga sveikatai, ypač inkstams. Verta žinoti, kokį galimą pavojų sveikatai jis kelia. Apie tai praneša RBC-Ukraina su nuoroda į gydytojos nefrologės Anos Petrovos Instagramo puslapį.
Kas žinoma apie hulahoop
Hulahoop yra puiki priemonė pilvo, nugaros ir šlaunų raumenims mankštinti. Jis padeda pagerinti kraujotaką ir sustiprinti kūno raumenis.
Pasak gydytojo, inkstai yra XII krūtinės ląstos, I, II ir III juosmens slankstelių lygyje. Juos saugo riebalinė kapsulė, nugaros raumenys.
ir šonkauliai, kurie suteikia amortizaciją ir apsaugo nuo mechaninių pažeidimų.
Todėl tikimybė, kad hula hoop lankas tiesiogiai sužalos inkstus, yra gana maža.
Galimas pavojus sveikatai
Naudojant sunkius lankus su papildomais svarmenimis ar masažo elementais, gali padidėti spaudimas minkštiesiems audiniams apatinėje nugaros dalyje.
Kai kuriais atvejais tai gali sukelti hematomą (mėlynę) ir odos sudirginimą.
Žmonės, sergantys inkstų ligomis (pvz., nefritu, hidronefroze ar akmenlige), taip pat gali būti jautresni mechaniniam hulahopo poveikiui.
Tokiais atvejais dėl reguliaraus spaudimo į juosmens sritį gali paūmėti simptomai arba atsirasti diskomfortas. Žmonės, turintys kraujo krešėjimo problemų, neturėtų naudoti hulahopo su didelėmis apkrovomis. Žmonės, patyrę traumų, taip pat turėtų būti atsargūs naudodami hula hoop.
Kita vertus, hula hoop yra naudinga priemonė kraujotakai gerinti, raumenims stiprinti ir bendrai fizinei būklei palaikyti.
„Geresnė pilvo ir apatinės nugaros dalies kraujotaka gali prisidėti prie bendros kūno, įskaitant šlapimo organus, stiprybės, jei naudojamas saikingai”, – pažymėjo gydytojas.
Norėdami saugiai naudotis lanku, turėtumėte:
- pasirinkti lengvą lanką, ypač jei esate pradedantysis.
- naudokite jį ne ilgiau kaip 15-20 minučių per dieną, palaipsniui
- didinkite krūvį