Nuotrauka: iš atvirų šaltinių
Taip pat verta laikytis tam tikrų įpročių, kurie padės išsaugoti sveikatą ilgus metus.
12 valandų taisyklės laikymasis – tai naujas požiūris į sveiką gyvenimo būdą, kuris gali būti svarbus ilgaamžiškumo veiksnys. Taip pat verta laikytis tam tikrų įpročių, kurie gali padėti išsaugoti sveikatą ilgus metus. Apie tai praneša interneto svetainė „The Mirror”.
Išsami informacija apie taisyklę
12 valandų taisyklės laikymasis gali būti raktas į ilgaamžiškumą. Daktaras Walteris Longo sako, kad galite ilgiau išlikti jaunesni, jei sugebėsite gyventi pagal tam tikras taisykles.
Tarp pagrindinių dalykų, kuriuos jis rekomenduoja, – laikytis dietos, kurioje gausu vitaminų, kuo mažiau vartoti sočiųjų riebalų ir net daugiau alyvuogių aliejaus.
„Apribokite maisto suvartojimą 12 valandų laikotarpiu”, – pažymėjo ekspertas.
Pavyzdžiui, pradėkite valgyti po 8 val. ryto ir baigkite iki 20 val. vakaro. Be to, nieko nevalgykite likus trims keturioms valandoms iki miego.
Laikykitės dietos, kurioje gausu vitaminų ir mineralų, kas tris dienas papildykite ją multivitaminų buferiu.
Harvardo universiteto mokslininkai analizavo 26 902 vyrų 16 metų mitybos įpročius. Kiekvienas vyras pranešė, kuriuo paros metu valgė pusryčius, pietus ir vakarienę, taip pat papildomus užkandžius.
Rezultatai parodė, kad vyrams, kurie valgė vėliau vakare, rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis buvo 55 proc. didesnė nei tiems, kurie nevalgė. Tuo tarpu pusryčius praleidusių vyrų širdies ir kraujagyslių ligų rizika taip pat buvo 27 proc. didesnė nei kitų.
Be to, vėlyva vakarienė gali išprovokuoti ir kitas nemalonias problemas. Ypač rūgšties refliuksą ir rėmenį, dėl kurių kai kuriems žmonėms sunku miegoti.
Mitybos specialistė Helen Bell atskleidė, kad valgymas prieš miegą gali prisidėti prie svorio augimo. Valgant vėlai vakare dažnai tenka vartoti daug kalorijų ir mažai maistinių medžiagų turinčius maisto produktus, pavyzdžiui, užkandžius ir desertus. Tikėtina, kad šie maisto produktai bus kaupiami kaip riebalai, nes miego metu sulėtėja medžiagų apykaita.
Kokie įpročiai lemia ilgaamžiškumą
Ilgaamžiškumas priklauso nuo daugelio veiksnių, o tam tikri įpročiai gali turėti didelės įtakos ilgaamžiškumui ir gyvenimo kokybei. Štai keletas įpročių, kurie prisideda prie sveikatos ir ilgaamžiškumo:
- Fizinis aktyvumas – reguliarus vidutinio sunkumo fizinis aktyvumas, pavyzdžiui, vaikščiojimas, joga, plaukimas ar net lengva mankšta, padeda palaikyti gerą širdies ir raumenų būklę.
- Miegas – pakankamas ir kokybiškas miegas (7-9 val. per naktį) yra būtinas organizmo atsigavimui ir hormonų pusiausvyros normalizavimui.
- Streso valdymas – streso lygio mažinimas medituojant, atliekant atsipalaidavimo, kvėpavimo pratimus ar kitus metodus padeda palaikyti psichinę sveikatą.
- Socialiniai ryšiai – artimų santykių su šeima ir draugais palaikymas turi teigiamos įtakos emocinei gerovei ir sveikatai.
- Protinė veikla – reguliari protinė veikla, pavyzdžiui, skaitymas, naujų įgūdžių ar kalbų mokymasis, gali padėti išlaikyti proto aštrumą ir sumažinti demencijos išsivystymo riziką.
- Blogų įpročių vengimas – vengimas rūkyti, vartoti per daug alkoholio ir kitų žalingų įpročių padeda žymiai pagerinti sveikatą ir sumažina daugelio ligų riziką.